sport

Ruch na świeżym powietrzu – dla odporności i lepszego samopoczucia

Luty 28, 2017

Każdy z nas, wie, że sport to zdrowie. Czasami jednak bardzo trudno się zmobilizować i wyjść z domu, zwłaszcza kiedy za oknem wiatr albo śnieg i mróz. Musimy jednak pamiętać, że ruch na świeżym powietrzu to najlepsza recepta na dobre samopoczucie i idealną sylwetkę.

Właśnie dlatego leniuchowanie powinniśmy zastąpić aktywnym działaniem, stosownym do aury i gwarantującym zachowanie dobrego zdrowia. Wybór zimowo-wiosennych aktywności jest ogromny i oprócz codziennych spacerów z psem aż po obecnie bardzo modny Nordic Walking, można zdecydować się na pływanie, taniec, jogę czy treningi na siłowni.

Najtrudniej jest zacząć ale kiedy zobaczymy pierwsze efekty, nawet zimowe mrozy nie zniechęcą nas do wyjścia z domu. Na pewno dobrze jest znaleźć sobie kogoś do towarzystwa. Warto pomyśleć o odpowiednim ubraniu, takim, w którym nie zmarzniemy i nie przegrzejemy się. Nie muszą to być od razu stroje z drogich sklepów sportowych. W dyskontach i ciucholandach również znajdziemy coś odpowiedniego. Bardzo ważna rada – nigdy nie zapominać o czapce, ponieważ utrata ciepła przez głowę następuje szybko i jest najczęstszą przyczyną infekcji. Nie zapominajmy również o odpowiedniej diecie, a wiosnę na pewno przywitamy bez zbędnych kilogramów i bez kompleksów.